İşe Alım Süreci

 
Seçme ve yerleştirme uygulamalarındaki amacımız, şirketimizin vizyon ve misyonunu destekleyecek, kurum kültürüne ayak uydurabilecek adayları kurumumuza katmak ve bu sayede sürdürülebilir başarıyı yakalamaktır. 

İşe alımlarda öncelikli kriterlerimiz; Çalışanlarımızın çok iyi düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması, seyahat ve taşınma engelinin olmamasıdır. Pozisyona göre bazen teknik bilgi ve becerisi yüksek kişiler, bazen de tecrübeli kişiler tercih edilmektedir.

 

 

 

Sürecin işleyişi

Adayların doğru işe yerleştirilmesini, yapılandırılmasını, yetkinleştirilmesini ve çeşitlenmesini sağlamak amacıyla İnsan Kaynakları'nın onayı ile mülakata davet edilir. Adayın kuruluş kültürüne uygunluğu, aranan pozisyon ile niteliklerinin eşleşmesi incelendikten sonra genel yetenek ve İngilizce testleri uygulanır. İnsan Kaynakları'nın gözlemlerinin yanı sıra Kişilik Envanteri Testi uygulanır. Ardından aday, mesleki bilgisinin değerlendirilmesi için bölüm yöneticisi ile görüştürülür. Seçme işleminin tamamlanması ile sonuç adaya bildirilir.

 

 

Başvuru

Genel başvurularınız için ik@akfen.com.tr e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.