Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

 

Hijyen Sağlıktır Projesi

 

2019 yılında TİKAV koordinatörlüğünde, Türkiye’de toplam 26 farklı lokasyonda aktif Güneş, Rüzgar ve Hidroelektrik Santral işletmesi bulunan Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. finansörlüğünde “Hijyen Sağlıktır Projesi” hayata geçirilecektir. Proje kapsamında, Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. bünyesindeki aktif işletmelerin bulunduğu 26 farklı mahalle/köyde seminerler düzenlenecektir. Bu seminerlerde kırsal bölgede yaşayan ve beden gücü ile çalışan kadınların sağlıklı olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan vücut ve besin hijyeni konularında bilinçlendirmek amaçlanmaktadır.


18 yaş ve üstü kadınların katılımında düzenlenecek program; Amasya GES (Boyalı, Amasya); Otluca HES (Anamur, Mersin);Sırma HES (Bozdoğan, Aydın); Sekiyaka HES (Seydikemer, Muğla); Denizli RES (Karacasu,Aydın); Demirciler HES (Kale, Denizli); Doğançay HES (Geyve, Sakarya); Kavakçalı HES (Ula, Muğla); Gelinkaya HES (Aziziye, Erzurum); Saraçbendi HES (Gemerek, Sivas); Çamlıca HES (Yahyalı, Kayseri); Doruk HES (Dereli, Giresun); Hasanoba RES (Merkez,Çanakkale); Kocalar RES (Lapseki,Çanakkale); MESE GES (Sarayönü,Konya); MT GES (Ereğli,Konya); Engil Omicron GES (Edremit,Van);Erciş Omicron GES (Edremit;Van); PSI GES (Edremit;Van); Üçpınar RES (Lapseki,Çanakkale); Yağmur HES (Köprübaşı, Trabzon); Çalıkobası HES(Bulancak,Giresun); Yeşilvadi GES (Acıpayam, Denizli); Yaysun GES (Ereğli, Konya); Solentegre GES (Şahinkaya Köyü, Elazığ) ve Tokat GES (Turhal, Tokat)’da uygulanacaktır.

 

Önce Sağlık Projesi

 

2018’de TİKAV koordinatörlüğünde ve Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. finansörlüğünde hayata geçirilmesi planlanan “Önce Sağlık Projesi” Türkiye’de 17 farklı lokasyonda uygulanacaktır. Söz konusu lokasyonlar Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.’ye bağlı aktif Hidro Elektrik Santralleri ve Güneş Enerjisi Santrallerinin bulunduğu kırsal bölgelerden oluşmaktadır.

Proje kapsamında, kırsal bölgede yaşayan 18 yaş üstü kadınlara ilkyardım, temel sağlık, kanser taraması, muayene rutinleri, kadın hastalıkları ve organ bağışı ile ilgili uygulamalı bir seminer verilerek ailenin temeli olan kadınların sağlık konusundaki farkındalıklarını artırmak amaçlanmaktadır. Ayrıca, ülkemizde profesyonel olmayanlar tarafından yapılan yanlış sağlık müdahalelerinin önüne geçilmesine, muayenelere karşı olan önyargıların kırılmasına ve özellikle kadın hastalıkları konusunda zamanında gerekli önlemlerin alınmasına destek olmak hedeflenmektedir.

 

Evde Okullu Olduk Projesi

 

2017 yılında TİKAV ve Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş. iş birliğinde hayata geçirilen “Evde Okullu Olduk Projesi” ile 0-6 yaş aralığındaki çocukların bedensel, psiko-motor, sosyal- duygusal, zihin ve dil gelişimlerine evde destek olma yöntemleri konusunda ebeveynleri bilgilendirmek ve okul öncesi eğitimin önemi hakkında farkındalık yaratmak hedeflenmiştir.

 

“Evde Okullu Olduk Projesi” ile daha sağlıklı bireyler yetiştirebilmek için; eğitimi okula bırakmayıp evde çocuklarla verimli vakit geçirilmesinin önemi ele alınmıştır. Proje kapsamında annelere 0-6 yaş grubu çocukların sağlık taramaları hakkında bilgi verilmiş ve çocuklarla nitelikli zaman geçirmenin yanında onların gelişim süreçlerine destek olabilecek ev içi aktivitelerle ilgili atölye çalışması yapılmıştır.

 

 

 

 

 

2018 Yılı Sosyal Sorumluluk Projeleri

 

2019 Yılı Sosyal Sorumluluk Projeleri